Életünk egyik igen nagy kérdése és kritikus pontja, hogyan lehet optimalizálni magunk és szeretteink egészségügyi ellátását egy nem várt betegség, baleset bekövetkezése esetén
Az elmúlt időszakban lefolytattuk, és befejeztük az egészségbiztosítási kínálatok feltérképezését.
Arra fókuszálunk, hogy a „tudatosan” élők számára ezen a területen milyen lehetőségek állnak rendelkezésre.
Biztosan tudja Ön is, hogy a különböző egészségügyi vizsgálatok napról-napra egyre nagyobb költséget emészthetnek fel mindennapi életünkben.
Hallhatta már a különböző sajtókban, hogy az egészségügyi rendszer egyre inkább a magán szektorra hárul és az ezzel kapcsolatos szolgáltató szektorra.
Biztosan tudja azt is, hogy az egészségügyben dolgozók hiánya, a kórházi költségvetés hiánya több problémát szül, de ezzel együtt több alternatív megoldásra is teret ad!
Miért Egészségbiztosítás?
Engedje meg, hogy példákkal illusztráljuk mennyire fontos témakör, nem csak a jövőben, hanem már most!
1. Egy ügyfelünk ez év januárjában külföldön, séta közben elcsúszott, a bal lábszárában lévő csontok eltörtek. Mentő szállította kórházba, ahol azonnal meg is operálták. A vizitek és a kapcsolódó vizsgálatok a Baleseti Intézetben voltak. 6 napot töltött külföldön kórházban, majd hazautaztak.
A további orvosi vizsgálatok Budapesten történtek, ehhez személyes kapcsolatokon keresztül egy elismert sebészt sikerült megnyerni.
Miután volt utazási biztosítás, a milliós nagyságrendű ausztriai kórházi számlát egy biztosító rendezte.
Ez a biztosítás a Magyarországon keletkezett költségekre nem terjed ki, a gyógytornászt, a gyógyászati segédeszközöket, a hálapénzt, stb. „zsebből” kellett rendezni.
Ha lett volna az előzőekben írt egészségbiztosítási csomagok valamelyike, úgy a biztosítók a következő szolgáltatásokat nyújtották volna:
Összesen: 2.175.000 Ft térítést kapott volna ügyfelünk
2. Ügyfelünk egy kerti összejövetel során has tájéki görcsös fájdalmakra panaszkodott. Akkor mindenki az étkezéssel kapcsolatos megterhelésre gyanakodott.
Az éjszaka folyamán a fájdalmak erősödtek, az éjszaka kihívott ügyelet (hálapénz) fájdalomcsillapító injekciót adott.
Másnap a házi orvos alapos szakorvosi kivizsgálást javasolt a probléma kiderítésére.
Személyes kapcsolatokon keresztül az egyik kórház professzoránál vizitáltak (hálapénz). Ambuláns, összesen három alkalommal történt ellátás során teljes körű vér, vizelet, hasi,
nőgyógyászati vizsgálatok, gyomor-, és epetükrözés, stb. történt (hálapénz). A diagnózis először az lett, hogy az epevezetéket kell kitisztítani, majd amikor ez nem vezetett
eredményre, el kellett távolítani az epehólyagot (hálapénz). Ügyfelünk a kórházban 11 napot töltött, egy ágyas, saját fürdőszobás, Tv-vel felszerelt szobában (hálapénz).
Otthoni lábadozása, a műtét miatti korlátozott életvitele, a diétás étkezés, stb. hosszabb ideig tartott.
Ha lett volna az előzőekben írt egészségbiztosítási csomagok valamelyike, úgy a biztosítók a következő szolgáltatásokat nyújtották volna:
Összesen: 800.000 - 1.100.000 Ft térítést kapott volna.